Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството. Положихме много сили да бъдем полезни и да направим нашето общуване интересно и съдържателно.
14 март 2014, 16:33

Русия си осигури победата в класирането по медали на Параолимпиадата

Руският национален отбор днес си осигури победата в класирането по медали на зимните Параолимпийски Игри в Сочи. Руснаците завоюваха 24 златни, 21 сребърни и 17 бронзови медала, след като бяха раздадени 54 от 72 комплекта медали.

23-ия златен медал за Русия донесе скиорът Алексей Бугаев, който победи в суперкомбинацията в категорията „прав”, 24-ия - биатлонистката Юлия Будалеева на дистанция 12,5 при спортистките с нарушено зрение, а 25-ия – Николай Полухин в състезанията по биатлон на 15 км.

Германия е на второ място в класирането по медали със 7 златни и 4 сребърни медала.