Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството. Положихме много сили да бъдем полезни и да направим нашето общуване интересно и съдържателно.
12 август 2013, 11:59

Руските спортистки на шпага за първи път от 10 години спечелиха световното първенство

Анна Сивкова Яна Зверева Татьяна Андрюшина Виолетта Колобова чемпионат мира по фехтованию Будапешт

Женският национален екип спечели отборния турнир по шпага на световното първенство по фехтовка, което се провежда в Унгария.

На финала рускините (Виолета Колобова, Ана Сивкова, Яна Зверева и Татяна Андрюшина) победиха отбора на Китай с резултат 34:28. Бронзовите награди спечелиха спортистките на Румъния, победили Франция за третото място.

Наградата на шпага стана деветата за националния отбор на Русия, който оглавява класирането по медали на световното първенство (2-4-3). На второ място е Италия (2-0-3), следвана от Естония (2-0-0).