Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството. Положихме много сили да бъдем полезни и да направим нашето общуване интересно и съдържателно.
17 юли 2013, 12:26

Дневник на Универсиадата: руснаците станаха недостижими по броя на медалите

Российские спортсменки Универсиада 2013 казань Художественная гимнастика

Във вторник на Универсиадата в Казан бяха раздадени 40 комплекта медали. Руснаците спечелиха 35 медала, от които 25 златни.

Много добре домакините се представиха в художествената гимнастика. Маргарита Мамун спечели в упражненията с бухалки, обръч и лента. Александра Меркулова – с топка. Нямаше равни на рускините и в груповите упражнения: с десет бухалки, с три топки и две ленти. В резултат – 6 златни медали!

Пет пъти руснаци се изкачиха на най-високото стъпало на стълбичката за награди в състезанията по борба самбо. Иля Хлибов, Сергей Кирюхин, Александър Кучумов, Марина Мохнаткина и Анастасия Ковязина демонстрираха на тепиха „Татнефт-арена” супермайсторство. Всичките си двубои спечелиха във вторник и руските борци в гръко-римски стил Иван Куйлаков, Роман Власов и Никита Мелников.

Три златни медала за отбора на руснаците добавиха руските стрелци – всичките в отборното класиране. Това са отборът в стрелба с пистолет на 50 метра, женският отбор в стрелбата с пистолет на 25 метра, а също мъжкият отбор по стрелба капан в упражненията „дубъл-трап”.

Без грешки се представиха руснаците и във финалите на игровите видове спорт. Баскетболистите в мач за златните медали победиха отбора на Австралия с резултат 81:74. Волейболистите в три сета победиха отбора на Полша. Женският отбор по водна топка победи отбора на Унгария. Тенисистите Андрей Кузнецов и Елена Веснина станаха шампиони на Универсиадата на смесени двойки.

В заключителния ден на състезанията по плуване в Двореца за водни видове спорт, руснаците спечелиха четири финала. Юлия Евтимова най-бързо от всички измина разстоянието на 50 метра брус. Владимир Морозов – същата дистанция свободен стил. Мужките и женските квартети победиха в комбинираните щафети 4х100 метра.

Днес ще бъдат раздадени последните 9 комплекти награди на Универсиадата. Ще се състоят състезания по плуване в открита вода. Във финала на мъжкия турнир по водна топка ще се срещнат стари съперници – отборите на Русия и Унгария. Двата отбора по ръгби на Русия стигнаха до финалите. Женският отбор днес ще играе с италианките, мъжкия – с французите в решаващ мач за златните медали. Четири заключителни комплекта награди ще бъдат раздадени в стрелбата. Сега руснаците имат 285 медали, от които 151 златни.

Вечерта ще се състои тържествената церемония по закриване на Универсиадата, която стана истински триумф за домакините както в спортните резултати, така и в организацията по провеждане на състезанията.