Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството. Положихме много сили да бъдем полезни и да направим нашето общуване интересно и съдържателно.
16 юли 2013, 17:57

Дневникът на Универсиадата: Отчаяна съпротива на бразилския национален отбор

Россия теннис Анастасия Павлюченкова Елена Веснина Универсиада 2013 Казань Таиланд Ноппаван Летчивакан Варатчая Вонгтинчай трибуна болельщики табло

В понеделник на Универсиадата в Казан бяха раздадени 56 комплекта медали. Руските спортисти спечелиха 45 медала, 24 от които - златни.

Една трета от златните медали - осем, бяха завоювани в Центъра за гребни спортове, където завършиха състезанията по гребане и кану-каяк. Виктор Мелантев и Иван Штил станаха шампиони на Универсиадата на двойка кану в две дистанции - 200 и 500 метра. Напомняме, че ден по-рано Мелантев в дует с Иля Первухин станаха първи на дистанция 1000 метра.
По три златни медала спечелиха вчера руските самбисти, плувци и стрелци. Шампиони на Универсиадата по самбо станаха Аймерген Аткунов, Уали Куржев и Анна Харитонова. Сергей Каменски победи в стрелбата с пушка на разстояние 50 метра от легнало положение, а мъжкият отбор на Русия - в скоростната стрелба с пистолет от 25 метра. Злато завоюва и мъжкият отбор по стрелба „Скийт”.
В Центъра на водни спортове вторите си златни медали спечелиха Виктория Андреева на 200 метра свободен стил и Анастасия Зуева на 50 метра гръб. Мъжкият отбор в щафетата на 4 от 200-метра свободен стил в състав Данила Изотов, Никита Лобинцев, Артьом Лобузов и Алексендър Сухоруков изпревариха сребърните медалисти от САЩ с повече от осем секунди.
Два златни медала спечелиха миналата вечер борците в класически стил. Иван Татаринов и олимпийският шампион от Лондон Алан Хугаев станаха шампиони, а олимпийският шампион от Пекин Исламбек Албиев отстъпи в решаващия двубой на представителя на Азербайджан Расул Чинаев.
В Двореца по гимнастика, миналата вечер кралица беше Маргарита Мамун, която спечели златото в индивидуалния многобой, като изпревари шампионката от юношеските олимпийски игри в Сингапур Александра Меркулова. Петте рускини бяха без конкуренция и в груповия многобой. Анастасия Павлюченкова и Елена Веснина спечелиха женския турнир по тенис на двойки, побеждавайки на финала дуета от Тайланд.
Виктор Балуда и Константин Кравчук спечелиха сребърни медали от Универсиадата по тенис при мъжките двойки. Руският национален отбор по хокей на трева победи французите на финала с 2:1. Късно през нощта завърши финала на женския волейболен турнир от Универсиадатата Русия-Бразилия. Руските волейболисти спечелиха мача. „Никой не затрудни Русия тук, на Универсиадата, толкова, колкото Бразилия днес” - каза ръководителят на руската делегация. Бронзовият медал остана за волейболистките на Тайланд. Азиатките надиграха Полша с 3:1.
В момента Русия има общо златни 126 медала от Универсиадата. Заедно със сребърните и бронзовите, медалите стават 250. Само 49 комплекта медали остава да бъдат разиграни. 40 от тях ще бъдат раздадени днес.