Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството. Положихме много сили да бъдем полезни и да направим нашето общуване интересно и съдържателно.
15 юли 2013, 16:42

Дневник на Универсиадата: футболистите огорчиха руснаците

Универсиада 2013 Казань гребля на байдарках и каноэ байдарки

В неделя на Универсиадата в Казан бяха раздадени 26 комплекта награди. Руските спортисти спечелиха 24 медала, от които 9 златни.

Сутринта се състояха финалите на дисциплините хиляда метра в гребането на русалки и кану. Виктор Мелантиев и Иля Первухин спечелиха златни медали на кану-двойки, а след това техният успех повтори екипът на русалки-четворки в състав: Олег Жестков, Алексей Востриков Максим Спесивцев и Николай Червов. Това вече бяха 94-ят и 95-ят златни медали на руснаците на Универсиадата.

Радостни новини за руснаците се получиха от „Татнефт-арена”, когато дойде време за финалите за борбата самбо. Руснаците побдиха в четири от шестте категории. Шампиони станаха Елена Бондарева, Яна Костенко, Денис Давидов и Павел Румянцев. Именно последният спечели за Русия 100-ят златен медал на Универсиадата.

Докато се провеждаха схватките, женският отбор на Русия в състав Албина Шакирова, Надежда Коновалова и Анастасия Крахмальова спечели златният медал в отборното първенство в капан стрелбата в упражнението скит.

Сто и първият златен медал спечели Юлия Ефимова, победила в плуването на 200 метра брус. След 6 минути още един златен медал за руснаците прибави Владимир Морозов. Той в отчаяна борба спечели финала на 100 метра свободен стил, побеждавайки сънародника си Никита Лобинцев, който получи сребърен медал.

Списъкът на видовете спорт, в който домакините спечелиха медали от друго достойнство, също значително се разшири. Освен гребането на русалки, кану и самбо, това са тенис на маса (два бронзови медала и един сребърен) хокей на трева (женският отбор на Русия на финала загуби от корейкитe, спечелвайки сребърните медали). Руските волейболисти, след като победиха в четири гейма японците, се класираха за финала. Баскетболистите на Русия достигнаха до полуфинала, побеждавайки съперниците от Румъния. Женският отбор по водна топка стигна до финала, след като разгроми италианките с резултат 14:7.

Руските фенове бяха огорчени от футболистите. В полуфинала те срещнаха с отбора на Англия и първи откриха резултата. Но руснаците рано се отпуснаха и пропуснаха елементарен гол: трима играчи стояха до английски футболист, който с глава вкара ответния гол, и никой не му попречи. В серията дуспи най-опитният играч в руския отбор Дядюн шутира над вратата, а англичаните реализираха пет дуспи. Сега руснаците ще играят за третото място с отбора на Япония.

В понеделник на Универсиадата ще бъдат раздадени 56 комплекта награди, и почти една трета – 18, в гребане на русалки и кану.