Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството. Положихме много сили да бъдем полезни и да направим нашето общуване интересно и съдържателно.
13 юли 2013, 15:37

Дневникът на Универсиадата: 50 медала за един ден

Путин Казань Универсиада 2013

В петък на Универсиадата в Казан бяха раздадени поредните 40 комплекта медали. Руските спортисти спечелиха 50 медала, от които 15 златни.

Започнаха състезанията по стрелба. Любов Яскевич спечели в стрелбата с пневматичен пистолен от 10 метра. Женският отбор в тази дисциплина добави още един златен медал за Русия. При стрелбата с пневматична пушка от десет метра рускините останаха без медал в индивидуалното класиране: Полина Хорошева е четвърта и Дария Вдовина - пета, но в отборното класиране и тук рускините са най-добрите.

Три медала спечелиха в петък руснаците и в свободната борба. Нито една от тримата борци (Денис Царгуш, Бекхан Гойгиреев и Абдусалам Гадисов) не загуби схватка. Още три медала спечелиха руснаците на стадион „Централний”, където в петък завърши лекоатлетическият турнир на Универсиадата. Екатерина Шамрина спечели златен медал в бягането на 1,5 км, а мъжкия и женския отбор надминаха всички в щафетата 4 по 400 метра. А в спринтьорските щафети 4 х 100 спечелиха украинците.

Завършиха състезанията по вдигане на тежести и скокове във вода на Универсиадата. Иля Захаров и Евгений Кузнецов станаха победители синхроните скокове от 3-метров трамплин. Сред щангистите се отличиха Александър Иванов и Руслан Албегов. Съвсем малко не стигна за златен медал на Андрей Деманов, който спечели среброто. Бронзовият медал отиде при Давид Беджанян, а златния медал завоюва Руслан Нурутдинов от Узбекистан. За сметка на това Русия спечели златото в отборното състезание по фехтовка.

В момента руснаците имат 87 златни медала. В петък те надминаха резултата на китайския отбор в Шенчжен, където домакините спечелилиха 75 златни медала. Може би, в Казан руснаците успеят да достигнат заветните сто златни медала. Преди началото на състезанието това изглеждаше невъзможно, но сега е съвсем реално.