Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството. Положихме много сили да бъдем полезни и да направим нашето общуване интересно и съдържателно.
11 юли 2013, 17:00

Дневник на Универсиадата: националният отбор на Русия убедено води

Николай Куксенков Универсиада 2013 казань Спортивная гимнастика упражнение на коне

В сряда на Универсиадата в Казан бяха раздадени 44 комплекта награди. Руснаците спечелиха 38 медала, 23 от които са най-висока проба. Денят започна с двойна победа в състезанията по спортно ходене на 20 км за жени. Анисия Кирдяпкина финишира първа. Среброто отиде при Ирина Юианова, бронзът при Лина Бикулова. И трите заедно станаха шампионки в Универсиадата в отборното класиране.

Във вечерната програма лекоатлетите попълниха златния запас на Русия с още три медала. Дмитрий Тарабин най-далеч от всички метна копието. Олимпийската шампионка Юлия Зарипова най-бързо от всички пробяга 3000 метра с препятствия, Анастасия Савченко най-високо от всички излетя на стадион „Централний” в овчарския скок.

Фотогалерия

В сряда завърши турнирът по бокс. Бяха раздадени 10 комплекта награди. Руснаците победиха в шест категории. Това са Сергей Водопянов, Адлан Абдурашидов, Раджаб Бутаев, Андрей Замковой, Евгений Тишченко и Магомед Омаров.

Също 10 комплекта награди бяха раздадени на отделните уреди в спортната гимнастика. И тук златните медали спечелиха домакините на Универсиадата. Ксения Афанасиева спечели на прескок и земя, Алия Мустафина – на успоредка, Николай Куксенков беше най-добрият на коня с гривни, а Емин Гарибов нямаше равен на висилката и успоредката.

Преди да завършат състезанията по джудо златен медал спечели Олеся Кузнецова в най-леката категория за жени, а олимпийският шампион Арсен Галстян на финала загуби и стана сребърен медалист. Оксана Сливенко донесе на Русия първото злато от Универсиадата в тежката атлетика.

Три златни медала спечелиха руснаците в първия ден на състезанията по плуване. Яна Мартинова победи на 400 м съчетано плуване. Победиха руските квартети (женският и мъжкият) в щафетите 4×100 свободен стил. И във фехтовката руските спортисти, както и преди, ги съпътства успех. Камил Ибрагимов, Николай Ковальов, Никита Проскура и Вениамин Решетников са шампиони на Универсиадата в отборното класиране при фехтовачите.

Сега в актива на руснаците има 62 златни медала, а общо са 115. На миналата Универсиада в Шенжен домакините имаха 75 златни медала. Ако руснаците не намалят оборотите, резултатът от Шенжен ще бъде надминат.