Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството. Положихме много сили да бъдем полезни и да направим нашето общуване интересно и съдържателно.
16 октомври 2012, 23:05

Отборът на Русия победи Азербайджан

Отборът на Русия по футбол победи съперниците си от Азербайджан в рамките на квалификационния кръг на световния шампионат-2014. Срещата на московския стадион „Лужники” приключи с резултат 1:0, единствения гол на 84-та минута от дузпа вкара полузащитникът Роман Широков.

По този начин Русия си запазва лидерство в група F. За четири мача отборът на Фабио Капела спечели 12 точки, отборът на Португалия, който сега е на второ място, има 6 точки след три мача.

Следващ съперник на руснаците ще бъде отборът на Северна Ирландия, играта ще се състои в Белфаст на 23 март.