Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството. Положихме много сили да бъдем полезни и да направим нашето общуване интересно и съдържателно.
9 юни 2012, 09:51

Евро-2012: първата победа на Русия

В стартовия мач на Евро-2012 Русия разгроми чехите във Вроцлав с резултат 4:1. В състава на руснаците се отличиха Алан Дзагоев на 15-таминута, забил отскокналата топка от гредата след шута на Александър Кержаков, и Роман Широков на 24-та минута. Техни асистенти бяха Константин Зирянов и Андрей Аршавин. Гол на престижа заби Вацлав Пиларж.

В началото на мача предимство имаха чехите, но след неточния шут на Томаш Росицки, обещал да върне на чехите славните спомени за отбора от 90-те години и началото на 2000-те и станал най-активен играч в състава на чешкия отбор, инициативата премина към руснаците. Те успяха да реализират две бързи атаки, завършили с шутове на Дзагоев и Широков.

Във второто полувреме играта беше на контраатаки. Няколко реални възможности да увеличи резултата изпусна Кержаков, сменен на 73-таминута от Роман Павлюченко. А чехите направиха бърза контраатака, която на 52-та минута завърши с гол на Вацлав Пиларж. В друг момент вратарят ни Вячеслав Малафеев направи сейф след шут на Росицки. И все пак руснаците избегнаха нервозния край на мача. След отличен пас на Павлюченко, на 79-таминута Дзагоев вкара топката във вратата на Петер Чех. На 82-та минута се отличи самият Павлюченко, шутирал направо в ъгъла.

След тази победа руснаците стават лидери в група „А” и на 12 юни във Варшава ще се срещнат с отбора на Полша, завършила наравно 1:1 с отборна на Гърция. В същия ден във Вроцлав ще играят Гърция и Чехия.