Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството. Положихме много сили да бъдем полезни и да направим нашето общуване интересно и съдържателно.
15 август 2011, 21:12

Русия спечели 6 медали в Китай

Отборът на Русия днес спечели три златни, един сребърен и два бронзови медали на Универсиадата, която се провежда в китайския град Шенчжен.Злато спечелиха дзюдоистът Денис Ярцев, а също Ксения Кирилова и Павел Прядеин, в състезанията по маунтинбайк.

След три дни на състезанията в актива на националните отбори на Япония и Китай са по 7 златни медали, по общия брой награди лидират японците – 22. Отборът на Русия има 17 медали (съответно 6 златни, 4 сребърни и 7 бронзови) и заема третото място в отборното класиране.