Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството. Положихме много сили да бъдем полезни и да направим нашето общуване интересно и съдържателно.
11 август 2010, 22:22

Футбол: Русия – България 1:0 след слаба игра

В първия мач под ръководството на холандския треньор Дик Адвокат, състоял се на стадиона „Петровский” в Санкт-Петербург

В първия мач под ръководството на холандския треньор Дик Адвокат, състоял се на стадиона „Петровский” в Санкт-Петербург, националният отбор на Русия победи националния отбор на България с минималния резултат 1:0. Слабата и неинтересна игра дава повод на феновете и специалистите за размисъл в навечерието на стартиращия в началото на септември квалификационен турнир за европейското първенство през 2012 година.

По играта през първото полувреме беше невъзможно да се направят някакви междинни изводи. Българите започнаха добре срещата, владееха топката в своята половина на игрището, без да отправят нито един удар във вратата на Акинфеев. А отборът на Русия без особени усилия след груба грешка на българския вратар Николай Михайлов откри резултата. Рано отбелязаният гол не въодушеви нито руските, нито българските футболисти. В самия край на първото полувреме българите имаха шанс да изравняват резултата, но...

Като цяло, показаната от двата отбора игра предизвиква много въпроси както по тактиката, така и по съдържанието. И ако първият съперник на руснаците в квалификацията е с непретенциозния отбор на Андора, то българите на 3 септември ще гостуват на националния отбор на Англия. Ще успеят ли треньорите да подобрят играта на отборите си за оставащите малко повече от 20 дни?