Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството. Положихме много сили да бъдем полезни и да направим нашето общуване интересно и съдържателно.
19 май 2010, 18:59

Цветана Пиронкова победи Елена Дементиева

Рускинята Елена Дементиева, поставена под номер 2 в схемата,  завърши борбата във втория кръг на турнира по тенис във Варшава след като загуби от представителката на България Цветана Пиронкова. Мачът продължи почти три часа и завърши с резултат 5:7, 6:4, 4:6 в полза на Пиронкова. В четвъртфинала съперник на Пиронкова ще бъде румънката Александра Дулгеру. А руската тенисистка Мария Шарапова леко оформи класирането си за четвъртфинала в Страсбург като спечели срещата от втория кръг срещу Дия Ефтимова от България. Резултатът от мача е 6:3 и 6:0 в полза на първата ракетка на състезанията. Тенисистките прекараха на корта малко повече от един час. Следваща съперничка на Шарапова ще бъде германката Юлия Гергес.