Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството. Положихме много сили да бъдем полезни и да направим нашето общуване интересно и съдържателно.
17 февруари 2010, 13:57

Блестящ старт на руските хокеисти

Качване на аудио-файла

С убедителна победа започна отборът на Русия по хокей първия си мач във Ванкувър. С разгромен резултат 8:2 той спечели победа срещу отбора на Латвия. Въпреки че на леда руснаците излязоха като фаворити, но такава игра на една врата никой не очакваше. Главното е, че ние показахме завладяваща игра и всички играчи бяха на равнище, каза руският хокеист Иля Ковалчук:

- Не е важно кой вкара шайбите днес, главното е, че ние бяхме настроени на победа. В отбора всеки играч е ценен, независимо от това, колко минути е бил на ледената площадка. В отбора цари прекрасна атмосфера и това е много важно.

Още в първия период на срещата стана ясно, че руснаците не са излезли просто да победят - шансовете на противника да издържат на ураганния натиск бяха минимални. Темпото на играта беше толкова стремително, че латвийците просто не успяваха да реагират на атаките на руския отбор. Последната шайба, една минута преди финалната сирена, вкара капитанът на руския отбор Алексей Морозов, поставил победната точка в играта в рождения си ден.

Момчетата достойно играха, споделиха мнението си след мача специалисти и фенове. Да, има известни проблеми, но за треньорите има време за да ги решат до следващата среща, която ще бъде с отбора на Словакия на 19 февруари, 8 часа по московско време.